Acasa Despre noi Voluntariat

AVEM NEVOIE DE AJUTORUL TAU !!!

Inafara de ajutorul financiar avem mare nevoie de ajutorul concret in sustinerea activitatii noastre!

Activitatile cu care ne pot ajuta un membru voluntar sunt vaste , ele incep de la idei pana la punerea in practica a acestora , inclusiv sustinerea asociatiei pe mediul virtual !

Un membru voluntar ne poate ajuta cu urmatoarele :

- In functie de spatiul disponibil sa gazduiasca cazurile speciale pana la gasirea unui camin definitiv animalului ( mancarea va fi sustinuta din fondurile asociatiei ),

- Sa participe la campaniile de prindere ,sterilizare si vaccinare a animalelor fara stapan,

- Sa participe la targurile de adoptii organizate , sau la care participa asociatia noastra ,

- Sa mediatizeze si sa ajute la campaniile de educare si sensibilizare privind situatia animalelor fara stapan si nu numai ,

- Sa organizeze evenimente de stragere de fonduri destinate sterilizarii ,tratarii precum si hranirii animalelor fara stapan .

Cine doreste sa contribuie la schimbarea situatriei actuale privind animalele fara stapan este rugat sa ne contacteze !

Va Multumim !